Bizden Haberler
Yıl Sonu Devir İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Yıl sonu devir işlemi Firma İşlemleri > Yıl Sonu Devir İşlemleri ekranından yapılmaktadır. Cari, Stok, Kasa, Depo, Banka, Personel kartları bakiyeli veya bakiyesiz olarak aktarılabilmektedir. Stok devirlerinde "Fiyat" seçeneğinde belirlenen fiyata göre devir işlemi gerçekleşir. Bakiyeli aktarım seçeneği ile aktarılan kayıtlar son bakiyesi ile yeni çalışma yılında görünmektedir. Bu kayıtların hareketleri yeni çalışma yılına aktarılmaz. Geçmiş yıla ait kayıtlarınıza Firma İşlemleri > Firma Seçimi ekranından Çalışılacak Yıl bölümü altında yer alan çalışma yılına çift tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bakiyesiz aktarımda ise sadece kart bilgileri aktarılır ve kayıtların bakiyesi sıfır olarak görünür. Çek, senet ve taksit kayıtları tümü veya vadesi gelmeyenler olarak iki seçenekten biri seçilerek aktarılır. Aktarlan kayıtlar yeni çalışma yılında da görünmektedir.

GSM Aktivasyon kayıtları, Seri No kayıtları, CRM kayıtları da  tümü ya da belirtilen diğer seçenekten biri seçilerek yapılmaktadır.

Programda birden fazla firma kullanılıyor ise devir her firma için ayrı olarak yapılmaktadır. Devir işlemini gerçekleştirmeden önce, Firma İşlemleri > Veritabanı Bağlantı Ayarları ekranında ki dizin yolu ile Firma Bilgileri Değiştime ekranında firmaya ait veritabanı dizin yolunun, Database klasörüne kadar aynı olup olmadığını kontrol ediniz. Firmaya ait veritabanı yolu farklı ise klasör iconuna  tıklayıp programın kurulu olduğu dizinden ...ProderPremiumDatabase içerisinden fimaya ait klasörde ki çalışma yılı klasörü içerisinden ISYS.FDB dosyasını seçerek kaydediniz. Dizin yolları aynı ise devir işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

QuantumCEO devir işlemleri için gerekli olan exe'yi 0542 332 88 82 whatsapp kurumsal hattımızdan talep edebilirsiniz.Daha ayrıntılı bilgi için lütfen Çağrı Merkezimizi arayınız.   444 21 25